Moto Z2 Play anuntat cu procesor Snapdragon 626 si noi Moto Mod-uri

Moto Z2 Play anuntat cu procesor Snapdragon 626

Dupa luni de scurgeri de informatii si imagini in presa online Lenovo a decis ca este timpul ca saptamana aceasta sa lanseze pe piata noua generatie de Moto Z Play, modelul Moto Z2 Play, care este ceva mai subtire si mai bine dotat comparativ cu cel de anul trecut (2016).

Moto Z2 Play este dotat cu un ecran IPS LCD de 5.5″ in diagonala cu rezolutie Full HD, vine cu noua generatie de procesor octa-core de nivel mediu de la Qualcomm, Snapdragon 626 tactat la frecventa de 2.2GHz. Telefonul va fi disponibil in variante cu 3 si 4GB memorie RAM, respectiv 32 si 64 GB memorie interna (ROM).

In plus, noul Moto Z2 Play anuntat saptamana aceasta dispune de o baterie de 3.000 mAh care conform precizarilor facute de Lenovo ar oferi pana la 30 de ore de utilizare si posibilitatea de incarcare rapida prin tehnologia Moto TurboCharge, care in doar 15 minute, poate oferi pana la 8 ore de baterie. Telefonul dispune de conectivitate prin port USB-C, Bleutooth 4.2, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, NFC, GPS si camere foto de 5MP frontal cu apertura f/2.2, respectiv una cu senzor de 12MP pe spate cu apertura f/1.7 si blit LED.

Telefonul Z2 Play dispune de oarece protectie la apa si praf.

Moto Z2 Play va fi comercializat ceva mai tarziu anul acesta in Europa la un pret de aproximativ 550 de euro, alaturi de noile Moto Mod-uri: Moto GamePad cu baterie proprie de 1.035 mAh ce costa 70 euro, la fel ca si Moto JBL SoundBoost 2, in timp ce Moto Style Shell (mod care va permite incarcare wireless) va costa 35 de euro.

sursa

14 Comentarii

  1. Lary Larisa

    June 2, 2017 at 5:27 pm

    Specificatii foarte bune, mai ales procesorul, merita achizitionat

  2. Coryna Ln Kov

    June 2, 2017 at 5:29 pm

    Ceea ce îmi place la acest telefon este auto omis baterie si încărcarea ei rapidă. Restul pare ok.

  3. Florin Lungu

    June 2, 2017 at 5:30 pm

    La acelasi pret se putea un procesor de top mediatek, insa e clar ca Snapdragon suna mai bine.. ce mai conteaza de care e… telefonul in sine e ok pentru un mid-range. Si pretul e rezonabil

  4. Coca Sofia Sonia

    June 2, 2017 at 5:41 pm

    Un telefon bun cu o descriere detaliata făcută de voi in acest review.

  5. Georgiana Maria

    June 2, 2017 at 6:06 pm

    Un telefon interesant cu diferite functii atractive. Sa speram ca Lenovo va avansa si mai mult in viitorul apropiat, are potential.

  6. fetic bianca

    June 2, 2017 at 6:47 pm

    imi place acest telefon mai ales ca Z2 Play dispune de oarece protectie la apa si praf iar bateria are posibilitatea de incarcare rapida prin tehnologia Moto TurboCharge, care in doar 15 minute, poate oferi pana la 8 ore de baterie. Si pretuil este unul rezonabil.

  7. Popa Constantin

    June 2, 2017 at 7:31 pm

    Adevărul e că o încărcare wireless era necesară precum și o baterie puțin mai mare!
    Eu am un Moto Z care îmi place cum se comportă, e destul de subțire iar Z2 dacă e și mai subțire atunci ar fi extraordinar!

  8. Andruseac Danut

    June 2, 2017 at 8:19 pm

    Un telefon cu un procesor Snapdragon destul de bun, care o sa si faca treaba pentru nevoile mele! Imi place!

  9. liviu pop

    June 2, 2017 at 10:45 pm

    sint super telefoane sotia are moto z si e foarte multumita

  10. Lary Larisa

    June 3, 2017 at 12:24 pm

    N-am incercat marca Lenovo pana acum, desi cred ca se merita

  11. Lupu Oana Georgiana

    June 3, 2017 at 2:32 pm

    Super telefon.

  12. Nemeth Carmen

    June 3, 2017 at 2:55 pm

    Din toată lupta aceasta a mărcilor care lupta sa lanseze cel mai bun gadget pe piață,in cazul de fata telefonia mobila,avem de câștigat noi,beneficiarii, de cele mai bune oferte.
    Fiecare brand vine cu o îmbunătățire la gadgetul respectiv, mai plat,mai subțire,mai aderent la mână,mai multe camere,mai mulți pixeli, mai mult telefon , extraordinar ce pot sa realizeze ! Un univers intr-un telefon,cu un click ai lumea la picioare,un computer compact de numai 7″, fotografii excelente,posibiliatea de a le edita,tăia, înfrumuseța, spatiu de stocare a datelor imens,asculți radio,vezi un film, este GPS.
    Iar Moto a ținut pasul cu ceilalți și a adus pe piața o linie întreaga de Smartphone-uri.
    Am avut Moto cu clapetă​, o bijuterie la vremea aceea,deci nu pot decât să îmi închipui că și de această dată s-a depășit pe sine și i-a depășit pe ceilalți.

  13. Adina Gabriela

    June 4, 2017 at 8:31 am

    Un telefon foarte bun mai ales puterea bateriei. Însă camera este slabuta.

  14. Andutu Alex

    June 5, 2017 at 8:33 am

    Un telefon bun dupa parerea mea