Pretul telefonului Huawei Mate 10 Lite, in Romania

pretul telefonului huawei mate 10

La inceputul acestei saptamani producatorul chinez Huawei a anuntat gama de telefoane Mate 10, in cadrul unui eveniment de presa ce a avut loc in Germania, la Munchen.

Odata cu cele trei modele prezentate in conferinta de presa transmisa in direct pe internet: Mate 10, Mate 10 Pro si Mate 10 Porsche Design, Huawei a lansat si modelul Mate 10 Lite, telefon ce va ajunge si pe piata romaneasca de luna viitoare.

Mate 10 Lite beneficiaza de noul display FullView a carui diagonala masoara 5.9″ si dispune de rezolutie full HD. Telefonul este echipat cu procesorul octa-core Kirin 659 de 1.7GHz, cu 4GB memorie RAM si dispune de 64GB spatiu intern pentru stocare fisiere.

Pe langa display-ul FullView edge-to-edge cu aspect 18:9 la fel ca pe telefoanele premium din aceasta gama, Mate 10 Lite dispune de un sistem unic de camere foto, o premiera de altfel in industria de telefoane. Mate 10 Lite dispune de o camera duala frontala cu senzorid e 13 si 2 megapixeli, respectiv 16 si 2 megapixeli pe camera principala de pe spate.

Pretul telefonului Huawei Mate 10 Lite

Huawei Mate 10 Lite este dotat cu o baterie de 3.340 mAh si are un pret estimativ anuntat de Huawei Romania de 370 Euro.

12 Comentarii

  1. Alina Petrican

    October 20, 2017 at 12:56 am

    Mi s-au luminat ochii cand am citit detaliile tehnice 😍😂 parca nici pretul de 370 € nu mai pare atat de mare…

  2. Android INFO

    October 20, 2017 at 5:34 am

    Cand vine pentru review? :)

    • Florin Popovici

      October 20, 2017 at 9:52 am

      Cel mai probabil dupa lansarea oficiala pe piata romaneasca, asta însemnând undeva spre finalul lunii noiembrie

  3. Andruseac Dănuț

    October 20, 2017 at 7:44 am

    Super tare. Chiar e un telefon bun din punct de vedere al specificațiilor. Are și un preț foarte ok. Îmi place ca e dual camera și pe spate dar și pe fata, sigur va ajuta la efectul de bokeh.

  4. Sofia S Ciuscov

    October 20, 2017 at 8:06 am

    Un telefon performant, foarte bun pt pozat si filmat, ascultat muzica pe el.
    Design foarte teusit.

  5. Sofia S Ciuscov

    October 20, 2017 at 8:07 am

    Reusit

  6. Koryna Ln Kov

    October 20, 2017 at 9:31 am

    Huawei nu dezamageste, memorie Ram buna, memorie interna mare, design atractiv, camera foto performanta.

  7. Marilena mari mari

    October 20, 2017 at 10:05 am

    Cum am mai spus Huawei au avut si au telefoane foarte bune si la un pret acceptabil. Un telefon performant .

  8. Aileni Marian

    October 20, 2017 at 6:39 pm

    Cu asa specificatii tehnice Mate 10 Lite devine o alternativa decrnta si acceptabila ca pret! Un desdign aratos si garantia Huawei

  9. Leonte Elena

    October 21, 2017 at 1:49 pm

    Chiar sunt curioasă sa ne prezinti mai in amanunt! Nu am auzit pana acum de camera duala prezenta cu senzorid, bateria are capacitate buna, pretul mi se pare accesibil! Imi place

  10. Cristy Cristian

    October 27, 2017 at 2:05 pm

    Un telefon cu capacitati bune si performante Huawei este un brand bun si au telefoane la preturi bune

  11. Daniel Ionut

    December 1, 2017 at 1:15 am

    Punctul forte este bineinteles display-ul de 5.9 inch cu rezolutie Full HD+ și raport 18:9,dar nici hardware-ul nu este deloc rau.Pretul bunicel, am inteles ca merge bine in vanzari.