5 trucuri pentru smartphone-ul tau!

5 trucuri pentru un telefon mai rapid, mai performant cu o baterie mai buna !

trucuri importante pentru telefon

In articolul de astazi, vreau sa va prezint cu ajutorul canalului Android INFO 5 trucuri importante precum:

  • de a avea un telefon mai rapid
  • sa iti tina bateria mai mult
  • cum sa iti recuperezi telefonul in caz ca l-ai pierdut pe undeva
  • un mod practic de a afla daca bateriile de la telecomanda TV-ului mai au energie.
  • incarcarea mai rapida a unui smartphone cu un incarcator normal.

Aceste detalii le puteti vedea in video-ul de mai jos.

Android INFO face oficial parte din echipa Gadget Talk Romania, un canal care se rezuma pe parte de software precum recomandari aplicatii, jocuri, tutoriale, tips&tricks si multe altele.

12 Comentarii

  1. Andruseac Dănuț

    November 14, 2017 at 8:52 pm

    De mare ajutor aceste trucuri! Nu le știam pe toate și sunt foarte interesante! Cu siguranță nu toată lumea știe și le va fi de ajutor! Mulțumim! 👍✅

    • Mihai B. Jeliu

      November 14, 2017 at 9:06 pm

      Inca mai sunt cateva zeci de trucuri care vor mai aparea atat aici pe Gadget Talk cat si pe Android INFO

  2. Marilena mari mari

    November 14, 2017 at 8:59 pm

    Interesante trucuri

    • Mihai B.Jeliu

      November 14, 2017 at 10:21 pm

      Iti multumesc pentru vizionare, ce truc nu stiai?

  3. Sofia S Ciuscov

    November 14, 2017 at 9:44 pm

    Multumim pt sfaturi, sunt foarte utile

    • Mihai B.Jeliu

      November 14, 2017 at 10:20 pm

      Cu mare placere! Ve-ti mai gasii pe aici pe site numeroase episoade.

  4. Badea Gabriela

    November 14, 2017 at 11:14 pm

    Wow, se pare ca faceam multe greseli. La încărcarea telefonului pe. modul avion chiar reduce mult timpul de asteptat dar la cea cu schimbarea fundalului cu ceva in nuante inchise chiar nu ma gândeam.

    • Android INFO

      November 15, 2017 at 9:41 am

      Încă un truc așa fara video, de ce credeti ca producătorii realizeaza cablul de încărcare așa scurt? Pentru ca nu este bine pentru baterie sa încarci telefonul si in timpul acela sa te si joci pe el.

  5. Daniel Ionut

    November 15, 2017 at 1:30 am

    Mda…bine de stiut.Colaborarea cu Android INFO se pare ca o sa fie una de bun augur, cu informatii utile…tips & tricks-urile nu sunt niciodata de refuzat :)

    • Android INFO

      November 15, 2017 at 9:43 am

      Iti multumesc pentru aceste păreri. Intr-adevar, aici pe Gadget-Talk, va fi o bibliotecă întreagă de informații, trucuri si recomandări.

  6. Aileni Marian

    November 15, 2017 at 12:43 pm

    Multumesc pentru aceste mici trucuri dar cu efect in utilizarea smartpahonului meu!

  7. Alina Petrican

    November 15, 2017 at 2:52 pm

    Ar trebui postat si pe canalul de youtube Gadget Talk Romania, sau cel putin eu nu am vazut postat acolo clipul.Sunt informatii utile, sunt sigura ca mai multe persoane sunt interesate.