Pretul telefonului Huawei P9 Lite si de unde il puteti cumpara

Pretul telefonului Huawei P9 Lite

Huawei Romania, a anuntat, astazi, 3 aprilie, disponibilitatea noului smartphone Huawei P9 Lite pe piata noastra la un pret recomandat de producator de 1.099 lei.

Echipat cu procesorul octa-core HiSilicon Kirin 655 ( 4 nuclee de 2.1GHz + 4 nuclee de 1.7GHz), cu 2 si/sau 3GB memorie RAM si acceleratorul grafic mobil Mali-T830MP2, Huawei P9 Lite poate rula fara probleme orice aplicatie sau joc disponibil pe Google Play store. Telefonul mai vine echipat cu o camera foto principala de 12MP cu autofocus, un ecran IPS LCD de 5.2″ in diagonala cu rezolutie Full HD (1.920 x 1080 pixeli), ce este ecoperit de un strat de sticla 2.5D usor curbata spre margini, o baterie de 3.000 mAh si ruleaza sistemul de operare Android 7.0 Nougat.

Cantarind numai 147 de grame la cei 7.5mm grosime, telefonul Huawei P9 Lite beneficiaza de un design elegant si rezistent, cu finisaje premium si dispune si de un senzor de amprente pentru blocarea si deblocarea telefonului.

Huawei P9 Lite se regaseste in oferta magazinelor de retail din Romania, incepand e astazi. Noi va recomandam magazinul eMAG unde pretul lui este de 959 lei acum.

13 Comentarii

  1. Andruseac Danut

    April 3, 2017 at 1:46 pm

    Un telefon foarte bun la preț redus!

  2. Daniela

    April 3, 2017 at 2:05 pm

    Prețul la abonament la operatorii de telefonie mobila nu se știe cumva?Prețul de destul de bun.

  3. liviu pop

    April 3, 2017 at 2:25 pm

    un telefon foarte bun la un pret excelent de bun

  4. Coca Sofia Sonia

    April 3, 2017 at 3:55 pm

    Un preț bun pt un telefon de calitate, o sa ma orientez spre achiziționarea unuia la preț de abonament!

  5. Florin Lungu

    April 3, 2017 at 3:55 pm

    pret bun pentru piata din Romania, iar telefonul destul de ok atat cat am putut sa-mi dau seama din putinul cat m-am “jucat” cu el. In continuare sper ca Huawei sa mentina aceeasi politica a preturilor si pentru gama P10 si sa nu sara calul

  6. Marian Aileni

    April 4, 2017 at 9:07 am

    Un pret foarte bun pentru specificatiile oferite! Cu siguranta va mai scade si la prelungiri de abonament va fi printre primele alegeri!

  7. Catalina Paun

    April 7, 2017 at 3:14 pm

    WOW, este foarte accesibil la acest pret, si are caracteristici tehnice specificice celor din clase de top, il trec pe wishlist. :)

  8. Valeria Chertes

    April 11, 2017 at 3:52 pm

    Un pret nemaipomenit.

  9. Coryna Ln Kov

    April 11, 2017 at 8:19 pm

    Un preț rezonabil abil că preț, la abonament este și mai convenabil, merita achiziționat ?

  10. Areta Ilisei

    April 16, 2017 at 7:30 pm

    Pret destul de bun!

  11. Areta Ilisei

    April 23, 2017 at 1:02 pm

    Specificatiile telefonului sunt acceptabile, raportandu-ne la pret.

  12. Dana-Maria Popescu

    April 25, 2017 at 10:55 pm

    Specificatiile telefonului sunt acceptabile, raportandu-ne la pret.

  13. Areta Ilisei

    April 30, 2017 at 1:14 am

    Design-ul elegant si rezistent, cu finisaje premium ii dau personalitate noului smartphone Huawei P9 Lite.