X4 Soul Mini, cel mai nou smartphone Allview din gama Soul

X4 Soul Mini

Dupa debutul varfului gamei Soul din 2017, la Mobile World Congress 2017, in Barcelona, Allview lanseaza astazi varianta mini a lui X4 Soul si anume, modelul X4 Soul mini, disponibil la precomanda in variante cu 2 si 3 GB memorie RAM, dar si cu un design care ne aminteste de Apple iPhone, insa care vine la un pret mult mai accesibil.

X4 Soul mini pastreaza contururile rafinate ale varfului acestei game, in dimensiuni usor ajustate. Este smartphone-ul potrivit pentru utilizatorii care cauta eleganta, fotografii surprinzatoare,  dar si performante menite sa-i sustina in ritmul alert de zi cu zi”, a declarat Lucian Peticila, General Manager Allview.

Telefonul X4 Soul Mini este un model dual SIM 4G dotat cu ecran IPS HD de 5″ in diagonala, vine echipat cu un procesor MediaTek quad-core, acceleratorul grafic mobil Mali-T720, cu camere foto de 8 si 13 mega pixeli cu autofocus, dispune de 16GB memorie interna ce poate fi extinsa cu pana la 128 GB prin slotul micro SD, are o baterie de 2.500 mAh si ruleaza sistemul de operare Android 7.0 Nougat.

Pretul smartphone-ului Allview X4 Soul Mini in varianta cu 2GB RAM este de 750 lei, respectiv 800 lei in varianta cu 3GB memorie RAM.

Ambele telefoane sunt deja disponibile pentru precomenzi, insa livrarile incep din 3 mai (modelul cu 2GB) si din 9 mai (modelul cu 3GB).

17 Comentarii

  1. Andruseac Dănuț

    27/04/2017 at 15:40

    Un smartphone foarte performant pentru prețul lui! Imi place mult design-ul!

  2. Coryna Ln Kov

    27/04/2017 at 15:44

    Un telefon foarte bun, cu o camera foto performanta, design elegant, bun de navigat pe internet ✔

  3. Coca Sofia Sonia

    27/04/2017 at 15:52

    Un telefon finuț la un preț bun!

  4. Dana-Maria Popescu

    27/04/2017 at 16:07

    Un smartphone foarte frumos, îmi place foarte mult designul lui, îl ador !

  5. Dana-Maria Popescu

    27/04/2017 at 16:07

    Allview sunt printre cei mai buni

  6. Florin Lungu

    27/04/2017 at 16:16

    nu prea vad asemanarea cu iPhone… sunt un fel de copii LeEco ca si design. Caracteristici decente (varianta cu 3GB RAM), pret ceva mai conform cu realitatea, insa inca se poate mai bine… cred ca vor avea cautare, mai ales ca sunt inca multi care prefera ecran de 5″

  7. Areta Ilisei

    27/04/2017 at 16:40

    Are un design modern.

  8. Areta Ilisei

    27/04/2017 at 16:46

    Poate concura cu modelele producatorilor consacrati.

  9. liviu pop

    27/04/2017 at 17:41

    Un smartphone foret frumos cu o camera foto foarte performanta si la un pret super bun

  10. Areta Ilisei

    28/04/2017 at 00:16

    Pretul smartphone-ului Allview X4 Soul Mini este acceptabil.

  11. Marian Aileni

    28/04/2017 at 08:45

    Gama Soul de la Allview este singura completa de pe piata pentru consumatorul exigent de azi!

  12. Catalina Paun

    28/04/2017 at 10:25

    Genial! un telefon superb si accesibil!!!! Chiar imi doresc un astfel de telefon.

  13. Levi

    01/05/2017 at 20:39

    Continua sa ma uimeasca prin design si specificatii versus pret. Arata bine si 3GB de rami sunt buni pentru pretul asta. Nu mai zic ca face parte din gama Soul care e the best la ei.

  14. Levi

    01/05/2017 at 20:40

    Am uitat sa spun ca l-am cautat in Auchan si alte magazine ca sa il testez apoi am vazut ca e la precomanda. Chiar voiam sa il testez si astept sa fie distribuit si la alti comercianti. Poate iau varianta cu 3GB, cine stie.

  15. SabinN

    27/06/2017 at 16:48

    Tocmai ce l-am achizitionat de 2 zile. La prima vedere pare a fi un produs foarte ok si se misca foarte bine deocamdata.

  16. Nita Andreea

    28/06/2017 at 16:32

    Se misca foarte bine eu l-am testat si imi place mult.

  17. BiancaMarina

    29/06/2017 at 14:17

    E dragut, nu e scump. Specificatiile sunt ok. Imi place ca are si amprenta la banii astia.