Ocean Life cu tehnologie Edge Sense, va fi urmatorul smartphone HTC

Ocean Life cu tehnologie Edge Sense

HTC U11 nu va fi singurul smartphone pe care producatorul taiwanez il lanseaza anul acesta cu tehnologie Edge Sense. O sursa credibila a dat publicitatii o serie de informatii despre ceea ce pare ca va fi Ocean Life, un smartphone din seria 2017 de nivel mediu „Ocean” a celor de la HTC.

Ocean Life cu tehnologie Edge Sense

Telefonul Ocea Life va mosteni de la varful de gama U11 tehnologia unicat Edge Sense, prin care se pot efectua comenzi doar prin simpla strangere a telefonului in mana de catre utilizatorul sau.

Conform acestei surse Ocean Life va beneficia de un ecran cu diagonala de 5.2″ si rezolutie Full HD, de noul procesor Kryo Snapdragon 660, o baterie de 2.600 mAh, camere foto de 16MP atat pe partea din fata, cat si pe spate, tehnologie audio HTC USonic si sistemul de operare mobil Android, versiunea 7.1.1 Nougat cu interfata grafica HTC Sense UI peste v9.0.

Telefonul urmeaza sa fie anuntat probabil pana la debutul targului anual de la Berlin – IFA 2017, care are loc an de an undeva la finalul lui august – inceputul lunii septembrie.

10 Comentarii

  1. Coryna Ln Kov

    05/07/2017 at 17:42

    Telefonul are o camera foto foarte performanta, imi place ✔

  2. Dobre Anca-Ioana

    05/07/2017 at 18:12

    HTC ca nume in lumea smartphonurilor vad ca se implica destul de mult sa ocupe o pozitie buna mai ales cu tehnologia Edge Sense .

  3. Popa Constantin

    05/07/2017 at 18:41

    Mi-ar place să ajung și eu la târgul IFA 2017 de la Berlin să văd ultimele apariții pentru că îndată e gata anul acesta și HTC va trebui să atragă privirile și nu numai, trebuie să îl atingi pentru a descoperi tehnologia Edge Sense! Toată stima pentru brandul taiwanez!

  4. Lary Larisa

    05/07/2017 at 20:10

    Cred ca cel mai mare atuu al acestui telefon este tehnologia celor de la HTC Edge Sense, bateria lasa de dorit la cei 2.600 mAh ai sai.
    Pentru cine foloseste mai mult telefonul pentru poze, camerele de 16MP sunt foarte utile.
    Asteptam mai multe detalii o data cu lansarea de la IFA 2017, poate aflam si pretul.

  5. bianca fetic

    05/07/2017 at 21:01

    un telefon superb …Asteptam mai multe detalii o data cu lansarea de la IFA 2017

  6. Aileni Marian