Allview anunta telefonul P9 Energy S, cu baterie de 5.000 mAh si camera dedicata selfie-urilor

Allview anunta telefonul P9 Energy S

Allview a anuntat astazi un nou smartphone cu Android, P9 Energy S, model cu carcasa metalica echipat cu o baterie care sa te tina doua zile si o camera foto frontala pentru selfies cu senzor de 13MP si blit. Anuntul vine la mai putin de o luna de la data la care Allview a lansat varful de gama pe 2017, modelul X4 Soul Infinity.

Telefonul P9 Energy S face parte din gama Energy dedicata de Allview clientilor care isi doresc un smartphone cu autonomie crescuta de functionare.

”Gama Energy este cea prin care brandul Allview s-a pozitionat in randul  persoanelor active, care vor sa fie independente, calatoresc si vor sa exploreze lucruri noi. P9 Energy S este un terminal care raspunde nevoilor clientilor pasionati de selfie-uri, dar si celor care au nevoie de performante ridicate pentru activitatile lor si de energie continua”, a declarat Lucian Peticila, fondatorul Allview.

P9 Energy S dispune de un ecran Full HD de 5.5″ in diagonala, este echipat cu procesor octa-core, are 3GB memorie RAM si 32GB spatiu intern (plus slot micro SD pentru carduri de pana la 128GB). Telefonul ruleaza Android Nougat, dispune de port infra rosu si o aplicatie de telecomanda TV prin care poti controla televizorul, vine cu un senzor de amprente amplasat frontal si beneficiaza si de incarcare rapida a bateriei.

Cei interesati de achizitia telefonului P9 Energy S pot plasa inca de saptamana aceasta precomenzi, cu livrarea anuntata sa inceapa din data de 6 noiembrie conform comunicatului de presa trimis de catre producatorul roman pe adresa redactiei noastre.

Pretul telefonului este de 1.300 lei si e disponibil in variante pe Gold (auriu) si  Mocha Gold.

Gearbest Exclusive Discounts on GearBest Top Seller Gears promotion
Gearbest Buy Xiaomi Products and Get Xiaomi Mi Band 3 for free promotion

13 Comentarii

  1. Leonte Elena

    October 19, 2017 at 11:51 pm

    Vai de capul meu, asta da bombă 5000 mAh, o camera pentru persoanele iubitoare de selfie. Mie imi plac mult modele de la Allview, abia astept sa se intample ceva cu telefonul sa.mi iau un Allview! Pretul este super beton

  2. Alina Petrican

    October 20, 2017 at 1:01 am

    Cel mai tare ma incanta bateria care tine 2 zile…pentru mine pare ceva SF 😂 nu am avut in trecut experiente prea bune cu smartphone-ul Allview, dar sunt dispusa sa ii iert, mai ales ca pretul este foarte bun.

    • Diana

      November 22, 2017 at 11:24 pm

      eu am un P8 energy si m-a lasat masca. A trecut un an jumate de atunci si tot ma tine bateria doua zile pline (frecat bine pe net)

      : – )

  3. Andruseac Dănuț

    October 20, 2017 at 7:40 am

    Un telefon cu adevărat bun, are o baterie foarte mare și sigur va tine minim 2 zile

  4. Sofia S Ciuscov

    October 20, 2017 at 8:12 am

    Un telefon rezistent, creat pt iubitorii de selfie-uri, cu baterie care tine mai mult, pret rezonabil.

  5. Koryna Ln Kov

    October 20, 2017 at 9:39 am

    Imi place mult acest telefon, foarte bun pt selfie, filmat, socializare, ascultat muzica.
    Sonor foarte bun.

  6. Filip

    October 20, 2017 at 10:00 am

    bifeaza cateva caracteristici cheie care il fac sa fie un telefon interesant pt piata noastra. Cine nu-si doreste un telefon pe care sa il incarci mai rar, o camera foto pe care sa te poti baza atunci cand vrei sa faci o poza, un design solid cand toate telefoanele actuale sunt din sticla (fragile) si un pret moderat.

    Eu as fi curios sa vad softul, interfata grafica. Sper sa fie curat, fara prea multe aplicatii inutile.

  7. Marilena mari mari

    October 20, 2017 at 10:10 am

    Un telefon reusit din toate punctele de vedere.imi place ca bateria tine mult .Selfies cu senzor de 13MP.pretul foarte bun.

  8. Aileni Marian

    October 20, 2017 at 6:35 pm

    Cel mai tare smartphone de la Allview! Cu asa specificatii tehnice devine un best buy!

  9. Andreea Pirosca

    October 21, 2017 at 1:54 pm

    E foarte tare P9 Energy S dispune de un ecran Full HD de 5.5″ in diagonala, este echipat cu procesor octa-core si are 3GB memorie RAM si 32GB spatiu intern .Nu sunt așa fan Allview dar ăsta cred ca e un telefon foarte tare

  10. Cristy Cristian

    October 27, 2017 at 2:03 pm

    Un telefon bun cu asa baterie si camera super iubitorii de selfi o sa fie interesati de acest model .mai ales ca pretul este unu acceptabil

  11. Daniel Ionut

    December 1, 2017 at 1:23 am

    Nu stiu daca P9 Energy atinge chiar 2 zile de autonomie la utilizare intensiva, pare prea frumos ca sa fie adevarat.Oricum cred ca a fost gandit spre a fi eficient energetic si nu pentru a avea nu stiu ce performante extraordinare.

    • Diana

      December 1, 2017 at 8:06 am

      Nu stiu de P9 Energy inca dar eu am un P8 Energy si bateria tine asa cum au promis, iar eu am ambele simuri activate si online 24 din 24. De exemplu acum (1 dec ora 08:05) am 37% baterie iar ultima incarcare am facut-o pe 29 nov la ora 10AM asa ca am incredere in cei de la Allview dpdv al batreriei