Top 5 jocuri Android cu super grafica

Top 5 jocuri Android

Top 5 jocuri Android cu super grafica rulate pe telefonul Huawei Mate 10 PRO.

Din momentul in care am primit telefonul Huawei Mate 10 PRO, oferit de catre Orange prin programul Orange Smartphone Tester, singurul lucru care mi-a stat in minte a fost sa ii testez super configuratia hardware (display AMOLED de 6″ cu rezolutie Full HD Plus si aspect 18:9, procesorul octa-core Kirin 970 cu 6GB memorie RAM, 128GB spatiu intern si acceleratorul grafic mobil Mali-G72 MP12), instaland de pe Google Play store cele mai tari jocuri cu grafica de inalta rezolutie 3D.

Iar pentru asta, am realizat videoclipul pe care il puteti urmari mai jos.

Dupa cum se poate vedea in videoclipul ‘Top 5 jocuri Android cu super grafica’ de mai sus, telefonul s-a descurcat foarte bine, ruland fara niciun fel de problema respectivele jocuri.

La final, va recomand, sa va abonati la canalele noastre de pe YouTube pentru a fi notificati atunci cand apar episoade noi despre astfel de teste in care cele mai tari jocuri disponibile pe magazinul Google Play sunt testate pe un telefon ca Huawei Mate 10 PRO.

Android Info si Gadget Talk, va multumesc pentru sustinerea de care dati dovada si asteptam cu mare interes parerile si sugestiile voastre in sectiunea de comentarii.

Telefonul Mate 10 Pro utilizat de mine la realizarea acestui material, este disponibil in oferta Orange, de unde il puteti achizitiona la pret intreg sau impreuna cu unul din abonamentele incluse in oferta de sarbatori a operatorului telecom.

[showhide]

Downloads:

  • Rally Fury – Extreme Racing – http://bit.ly/2A8pcLN
  • Drift Max Pro – Car Drifting Game – http://bit.ly/2yaykgO
  • Shadow Fight 3 – http://bit.ly/2BnMIse
  • World War Heroes: WW2 FPS Shooting games! – http://bit.ly/2kL2dn7
  • CarX Highway Racing – http://bit.ly/2jBNdob

Muzica fundal:

  • Dirty Palm – Oblivion (feat. Micah Martin)
  • Halcyon – Runaway (feat. Valentina Franco)
  • Amazing Cinematic Music Glorious War
  • TULE – Lost [No Copyright Music] – http://bit.ly/2B7lbL9
  • TULE – Fearless

Gear:

  • Canon 700D
  • Trepied HAMA STAR700
  • Huawei Mate 10 PRO

Editing:

  • Adobe Premiere PRO CS6
  • Adobe Photoshop CS6
  • Facebook:

[/showhide]

19 Comentarii

  1. Aileni Marian

    10/12/2017 at 21:29

    Un smartphone potent! Ruleaza foarte bine aceste jocuri!Abonat!!!

    • Mihai B. Jeliu

      11/12/2017 at 08:37

      Din punctul meu de vedere, este cel mai performant telefon tinut in mana de catre mine, sper sa mai reusesc 2 episoade cu acest telefon. Cum ti s-a parut episodul ?

  2. Nume

    10/12/2017 at 21:33

    Articolul e de fapt despre un telefon (nu despre jocuri), căruia îi faceți reclamă la greu și se găsește la eMag.

    • Mihai B. Jeliu

      11/12/2017 at 08:39

      Din pacate te inseli, nu este o reclama, ci pur si simplu o testare a telefonului, a performantei, cu diverse jocuri cu grafica ridicata.

      • Nume

        11/12/2017 at 14:15

        Dă-mi voie să cred ce vreau eu. Ai folosit de PATRU ori numele telefonului în articol, ori titlul era despre 5 JOCURI. Dacă voiam să citesc de la bun început un articol despre telefonul căruia i se face reclamă, căutam un review, dar am găsit un titlu care îmi spune despre 5 JOCURI și de fapt e o reclamă. eMag plătește bine reclamele, că are de unde cu așa adaosuri…

        • Mihai B. Jeliu

          11/12/2017 at 18:08

          Daca va veti uita pe canalul Android INFO, veti gasi video-uri realizate cu un Samsung Galaxy A5 2017, specificand totodata ca este un test pentru a vedea performanta acelui telefon, iar in acest video cu Huawei Mate, este acelasi lucru, pur si simplu se testeaza performanta telefonului. Eu sunt realizatorul video-ului si credeti-ma, nu am primit nici un fel de plata pentru publicarea unei promovari de care spuneti.

  3. Daniel Ionut

    10/12/2017 at 21:38

    Oho,super grafica, cat despre Mate 10 Pro a mai trecut cu brio un test.Nu prea sunt la curent cu topurile jocurilor Android, mai ales ca nici smartphone-ul nu-mi permite mari extravagante :) Interesant Shadow Fight 3 …daca e cu bataie, e pe gustul meu 😂

    • Mihai B. Jeliu

      11/12/2017 at 18:09

      Momentan, nu l-a invins nici un joc cu grafica ridicata. Dar inca testez :)

  4. Andruseac Dănuț

    10/12/2017 at 21:51

    Un top foarte bun! Jocurile sunt extraordinare! Se vede ca Mate 10 Pro rulează foarte bine aceste jocuri! Grafica este foarte bună! 👍✔️ Shadow Fight 3 l-am jucat și eu pe al meu P10 Lite si a mers foarte bine, pacat ca m-am plictisit! O sa le testez și pe celelalte!

    • Mihai B. Jeliu

      11/12/2017 at 18:10

      Iti multumesc tare mult pentru parerea ta in legatura cu top-ul realizat. Intr-adevar, telefonul este performant, dar si cu un design atragator. Momentan inca incerc sa il testez la maxim pentru a ii vedea limita.

  5. Condrea338

    11/12/2017 at 14:46

    Un telefon foarte rapid și foarte bun!!😊 Dar acum sa fim sinceritate nu orice telefon rulează aceste jocuri depinde și de rami de care dispune telefon versiune de anoroi etc. Sper sa nu ma criticati😊😃😃😂😂.

    • Mihai B. Jeliu

      11/12/2017 at 18:15

      Da, este nevoie intr-adevar de RAM cat si de un procesor performant si un accelerator grafic mobil Mali-G72 MP12 ce ii permite rularea jocurilor 3D fara probleme.

  6. Andutu Alex

    11/12/2017 at 14:53

    Nu toate telefoane ruleaza asa la jocuri.

  7. Ciupala Marilena marimarilenamari

    11/12/2017 at 15:08

    Ruleaza super pe Mate 10Pro grafica isi spune cuvantul sunt superbe jocurile un top bine ales

  8. Sofia S Ciuscov

    11/12/2017 at 19:21

    Daca face fata celor mai performante jocuri, atunci telefonul face toți banii.
    Mulțumim pt review.

    • Mihai B. Jeliu

      11/12/2017 at 21:21

      Din punctul nostru de vedere, pret/calitate, este un telefon destul de bun.
      Multumim pentru feedback !

  9. Alina Petrican

    12/12/2017 at 01:36

    Pe râşnița mea tot ce pot sa joc e Picnic 😂