Telefonul HTC 12, protagonistul unui clip filmat la targul telecom 5G din Taiwan

Gadget Talk Youtube

Telefonul HTC 12

Undeva in luna aprilie sau mai a acestui an, HTC, va lansa pe piata telefonul sau de top pe 2018, telefon care va purta, cel mai probabil, denumirea HTC 12.

Cu toate ca mai sunt cel putin 3 luni de zile pana cand telefonul va fi lansat pe piata de catre producatorul taiwanez, acest model de smartphone a fost aratat in public in cadrul unui targ expozitional dedicat zonei de telecom 5G, in Taiwan.

Un clip de aproximativ un minut alaturi de o serie de fotografii, ne arata un presupus HTC 12 ce reuseste sa atinga viteze de descarcare mobile de pana la 810 Mbps, lucru ce indica ca acest telefon este echipat cu modemul Qualcomm X20 LTE, modem integrat numai in chipsetul premium Snapdragon 845, care va echipa majoritatea telefoanelor de top ale producatorilor in 2018.

Vizual nu exista nici un indiciu ca in imagini apare intr-adevar telefonul HTC 12, singurele lucruri pe care le putem observa sunt vitezele de descarcare atinse de un telefon cu display cu aspect 18:9 (U11 Plus este singurul model din portofoliul HTC cu un astfel de ecran), si faptul ca presa internationala speculeaza ca vine cu acest modem Qualcomm, care permite atingerea unor viteze de descarcare de pana la 1.2 Gbps (daca reteaua permite).

via

12 Comentarii

  1. Andruseac Dănuț

    February 6, 2018 at 1:17 pm

    Cu siguranță va avea specificați de top, vom vedea cât de arătos este! Ma bucură faptul că vine cu un procesor puternic și suportă viteze așa mari în download! ✔️

  2. Daniela

    February 6, 2018 at 1:17 pm

    Publicitate înainte de lansare sau simple speculații. Nu ne rămâne decât sa asteptam originalul

  3. Koryna Ln Kov

    February 6, 2018 at 1:20 pm

    Un telefon care va trebui sa faca fata cu brio concurentei, sunt curioasa cum va arata.

  4. Aileni Marian

    February 6, 2018 at 1:31 pm

    Se anunță un super smartphone premium cu specificații tehnice de ultima generație!

  5. Anda Stanciu

    February 6, 2018 at 1:34 pm

    Sunt curioasa Cum va arata.mie anunță a fi un smartphone cu specificații de ultima generație

  6. Popa Constantin

    February 6, 2018 at 1:57 pm

    Am vizionat videoclipul și se observă că este un terminal HTC care măsoară viteza internetului. Într-adevăr ori că o ia înainte tehnologia 5G dar nu sunt terminale de ajuns pentru a te putea conecta la ea ori ai terminal dar acoperirea 5G nu a ajuns încă în zonă iarăși nu-i bine.
    De curând am achiziționat un telefon 3G pentru simplul fapt că acolo la sat cine îl folosește nu are nevoie de mai mult!

  7. Badea Gabriela

    February 6, 2018 at 8:18 pm

    Ca design, in partea frontala, cred ca este unul din cele mai frumoase telefoane pe care le-am văzut.

  8. Daniel Ionut

    February 7, 2018 at 3:14 am

    Mie imi plac tare mult HTC-urile, sunt utilizator.De la design pana la caracteristici tehnice fac fata cu brio nevoilor mele.

  9. Catalina Sora

    February 7, 2018 at 5:05 pm

    Imi place mult, arata foarte bine

  10. Catalina Sora