Trucuri interesante pentru smartphone-ul tau!

Trucuri interesante pentru smartphone

Trucuri interesante pentru smartphone.

Colegii nostri, prin intermediul canalului Android INFO, va ofera cateva trucuri utile pe care sa le utilizati zi de zi sau atunci cand plecati la drum, prin intermediul carorar s-ar putea sa economisiti niste bani.

Dupa un studiu amanuntit al comentariilor primite, am ajuns la concluzia ca inca va doriti episoade de acest gen.

Aceste episoade cu ponturi sau trucuri interesante, menite sa ajute la cresterea utilitatii smartphone-ului dumneavoastra cu Android, a plecat de la faptul ca noi, oamenii, suntem curiosi din fire, dorindu-ne mereu sa descoperim lucruri noi.

Asa ca, astazi, v-am pus la dispozitie inca un video cu diverse trucuri pe care speram sa le gasiti utile:

  • cum sa verifici telecomada, sa vezi daca mai are baterie sau daca semnalul pe infra rosu functioneaza
  • cum sa trimiti SMS-uri sau mesaje pe Whatsap prin intermediul PC-ului
  • cum sa te folosesti de camera telefonului in loc sa achizitionezi o camera auto care costa bani
  • cum sa transformi telefonul intr-un GPS ultra modern pentru masina, cu afisare pe parbriz.

In cazul in care comentariile vor fi intr-un numar mare si mai ales pozitive, vom continua pe viitor sa realizam acest tip de episoade pentru voi.

Asteptam parerile voastre despre acest episoade cu trucuri pentru smartphone, in sectiunea comentariilor.

CONCURS: Poti castiga un smartphone Allview V3 Viper. Pentru detalii despre cum poti participa in cadrul concursului nostru accesati linkul urmator.

Aceste detalii le puteti vedea in video-ul de mai jos.

Gearbest Buy Xiaomi Products and Get Xiaomi Mi Band 3 for free promotion

28 Comentarii

  1. Koryna Ln Kov

    February 20, 2018 at 6:42 pm

    Mulțumesc mult, foarte utile sfaturile, le recomand cu mare încredere și le voi urma.

    • Mihai B. Jeliu

      February 20, 2018 at 6:47 pm

      Si eu va multumesc pentru citirea si vizionarea acestui articol/video. Ce parere ai? Sa mai continuam cu asa serie de episoade?

  2. Koryna Ln Kov

    February 20, 2018 at 6:43 pm

    Mai vreau noi ponturi

    • Mihai B. Jeliu

      February 20, 2018 at 6:46 pm

      In curand vor mai venii astfel de ponturi pentru voi !

  3. Delia VioletaSi Ionut

    February 20, 2018 at 6:49 pm

    Woww super ponturi

    • Mihai B. Jeliu

      February 20, 2018 at 6:51 pm

      Ce parere ai, sa mai continuam cu o serie de genul?

      • Delia VioletaSi Ionut

        February 20, 2018 at 7:03 pm

        Debea astept sa veniti cu alte ponturi…..sper sa veniti cat de curand cu altele….cu atat mai aflam si noi ce mai poate face tehnologia din ziua de azi

        • Mihai B. Jeliu

          February 20, 2018 at 7:14 pm

          Facem tot posibilul sa va indeplinim dorintele :)

  4. Delia VioletaSi Ionut

    February 20, 2018 at 6:50 pm

    Multumim de ponturi si va mai asteptam si pe viitor cu alte ponturi interesante

  5. Delia VioletaSi Ionut

    February 20, 2018 at 6:57 pm

    Sincer nu stiam ca poti afla cu telefonul daca telecomanda mai are baterie

  6. Delia VioletaSi Ionut

    February 20, 2018 at 6:59 pm

    Sunt curioasa cu ce ponturi o șa veniti pe viitor….datorita aceste pagini aflu atatea lucruri de care habar nu aveam

  7. Daniel Ionut

    February 20, 2018 at 7:06 pm

    Ca de fiecare data, urmaresc cu placere aceste ponturi/ trucuri pe care ni le prezentati…nu cred ca este cineva caruia sa nu ii fie utile

  8. Anda Stanciu

    February 20, 2018 at 7:07 pm

    Mulțumim de aceste sfaturi. .Sunt binevenite. .Le voi urma și eu cu siguranță

    • Mihai B. Jeliu

      February 20, 2018 at 7:11 pm

      Cu mare placere, ce parere ai de realizarea acestui video? Ti se pare destul de informativ?

  9. Popa Constantin

    February 20, 2018 at 9:47 pm

    Din noiembrie am reținut trucuri pentru a ține mai mult bateria telefonului cu un fundal negru la ecran și altele de la Android INFO.
    Sunt de urmărit și degeaba butonezi meniul telefonului și dai decât economisire baterie nu e de ajuns trebuie sa urmărești și păreri de la specialiștii Android INFO. Așa că normal că îmi doresc să continuați cu aceste sfaturi utile!
    Despre instalarea celui mai bun și mai economic antivirus aș vrea să vă cer sfatul astfel încât să fie eficient și să nu te ”bombardeze” cu 1001 notificări acolo sus în bara de notificări.

    • Mihai B. Jeliu

      February 21, 2018 at 12:19 am

      Salut, ne bucuram de acest lucru si iti multumesc tare mult.
      Cat despre antivirus, daca instalezi aplicatii/jocuri de pe Google Play si atat, nu mai este nevoie de nici un antivirus, deoarece au implementat un sistem denumit Play Protect, in care iti sunt verificate toate aplicatiile/jocurile pe care le instalezi pe telefon. Daca instalezi aplicatii/jocuri de pe alte site-uri externe cu sursa necunoscuta bifata, iti recomand Security Master. Dar tin sa te anunt ca poti sa dezactivezi de la mai toate, acele notificari de care spui tu. Insa, ca dezavantaj este ca iti va scadea nivelul bateriei.

      • Popa Constantin

        February 21, 2018 at 11:59 am

        Corect! Îl și dezinstalez chiar acum.

  10. Preda Laura

    February 21, 2018 at 8:17 am

    Le voi folosi cu siguranță. ….chiar sunt utile.

    • Mihai B. Jeliu

      February 21, 2018 at 1:06 pm

      Ce parere ai, continuam cu o serie de acest gen de episoade? :)

  11. Aileni Marian

    February 21, 2018 at 12:53 pm

    Mulțumesc mult pentru informații! Le voi pune în aplicare cât de repede!

    • Mihai B. Jeliu

      February 21, 2018 at 1:07 pm

      SI eu iti multumesc ! Nu uita sa dai un share la acest articol pe site-urile de socializare.

  12. Cristy Cristian

    February 26, 2018 at 10:11 pm

    Foarte interesante si utile multumim