SmartphonesStiri

Asus va lansa la MWC2015, ZenFone 2 ZE500CL

ZenFone 2 ZE500CL
Foto credit: Sogi

ZenFone 2 ZE500CL, varianta mai ieftina si mai mica a modelului lansat la Consumer Electronics Show, acum o luna de zile.

Ne aflam, in poate cea mai agitata perioada din an in industria mobila, deoarece majoritatea producatorilor de telefoane, tablete, gadgeturi portabile in general, se pregatesc de cel mai mare eveniment al acestui segment de piata – Mobile World Congress, eveniment de la care nu vor lipsi nici taiwanezii de la Asus.

Saptamana trecut aflasem cateva informatii interesante despre prima tableta Asus ZenPad, ce va debuta mai mult ca sigur la MWC2015, in Barcelona, alaturi de FonePad FE375CL, considerata prima tableta lansata de Asus, cu veriunea de Android 5.0.

Pe langa aceste doua dispozitive mai sus mentionate, Asus va aduce si un nou model de ZenFone 2, la inceputul lunii viitoare in Spania, un model care va beneficia de un ecran ceva mai mic fata de modelul lansat la CES2015 in luna ianuarie.

Conform forumului oficial Asus Taiwan, ZenFone 2 ZE500CL, va fi o varianta mai accesibila ca pret si ceva mai mica, atat in dimensiune, cat si din punct de vedere hardware, comparativ cu ZenFone 2 de 5.5 inci lansat in ianuarie.

Specificatii ZenFone 2 ZE500CL:

  • Ecran: 5 inci
  • Rezolutie: 1280 x 720 pixeli
  • CPU: Intel Atom  Z2560 1.6GHz (Cloverfield Trail+)
  • Memorie: 2GB RAM
  • Spatiu stocare: 16GB + slot microSD pana la 64GB
  • Camera foto: 8MP spate; 2MP fata
  • Baterie: 2500 mAh
  • Greutate: 155 grame
  • Grosime: 10.9 mm

via

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button

Adblock Detected

Dacă îți place site-ul nostru te rugăm să-l adaugi în Whitelist-ul AdBlock. Mulțumim!